اسپانیا

اسپانیا (اروپا)

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

جاذبه‌ها:

شهرها:

گروه:

کشور اسپانیا که نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا است، در جنوب قاره‌ی اروپا قرار دارد. این کشور زیبا، فرهنگ و تاریخی غنی دارد.

به نظر می‌رسد که ریشه‌ی کلمه‌های Spain و España، در واقع کلمه‌ی رومی ‘Hispania’ است.

 
کشور پادشاهی اسپانیا، کشوری مستقل است که در جنوب غربی قاره‌ی اروپا و در شبه‌جزیره‌ی ایبری قرار دارد. این کشور از جنوب و شرق با دریای مدیترانه احاطه شده است. اسپانیا با خلیج بیسکای در شمال و اقیانوس اطلس در غرب، هم‌مرز است.

این کشور با مراکش، جبل الطارق، آندورا، پرتغال و فرانسه همسایه است. اسپانیا بزرگ‌ترین کشور مستقل در شبه‌جزیره‌ی ایبری است.

اسپانیا جمعیتی در حدود ۴۵ میلیون نفر دارد و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا است. برابری قدرت خرید این کشور در سال ۲۰۰۶ بیشتر از هزار میلیارد دلار تخمین زده شده است. سرانه‌ی برابری قدرت خرید اسپانیا در حدود ۲۶ هزار دلار است.

 

مادرید

اسپانیا شهرها و دهکده‌های تاریخی متعددی دارد. مادرید، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. از میان سایر شهرهای بزرگ اسپانیا، بارسلون، والنسیا، سویا و مالاگا را می‌توان نام برد.

اهالی ایبری، باسک و سلت‌ها ساکنان اصلی اسپانیا بودند. این کشور، ۲۰۶ سال قبل از میلاد مسیح بخشی از امپراتوری روم شد. اسپانیا بعد‌ها توسط ویزیگوت‌ها (Visigothic)، مسلمانان، فرانک‌ها و مسیحیان اداره شده است.

در دهه‌ی ۱۶۰۰ میلادی، اسپانیا بر کل شبه‌جزیره‌ی ایبری، تعدادی از جزایر کارائیب، بیشتر آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و بخش‌هایی از آمریکای شمالی فرمانروایی می‌کرد. امپراتوری اسپانیا بخش‌هایی از استرالیا، قسمت‌هایی از فرانسه، آلمان، ایتالیا و هلند را در بر می‌گرفت.

 

کوردوبا

اسپانیا نزدیک‌ترین کشور به قاره‌ی آفریقا و یکی از کشورهایی است که بیشترین تاثیر را در فرهنگ و تاریخ جهان داشته است. در گذشته، فنیقی‌ها در زمینه‌ی مواد معدنی، داد و ستد می‌کردند. زمانی که اسپانیا تحت فرمانروایی مسلمانان بود، به مکانی برای کسب علوم تبدیل شده بود. کوردوبا مرکز جهانی مطالعه در زمینه‌ی ادبیات، فلسفه، پزشکی و سایر علوم بود.

Eusaska، زبان باسک‌ها، یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های زنده‌ی دنیا است. مردم باسک در دامنه‌های پیرنه در شمال و مرکز اسپانیا زندگی می‌کنند.

 

0
 • پایتخت: مادرید
 • واحد پول: یورو
 • زبان رسمی: اسپانیایی
 • شهرهای مهم: بارسلونا - مادرید
 • جمعیت: 50.000.000
 • بارسلون پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر منطقه خودمختار کاتالونیا، در استان بارسلون واقع شده است و پس از مادرید، پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا است. بارسلون پس از...

  مشاهده بیشتر
 • شهر بارسلونا به عنوان یکی از شهرهای مهم در کشور اسپانیا با توجه به جاذبه‌ ها و خصوصیات منحصربه فردش یکی از مهم‌ ترین و...

  مشاهده بیشتر
 • مادرید، شهری در وسط فلات اسپانیا، بزرگ‌ترین شهر این کشور و سومین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا است که به دلیل مرکزیت جغرافیایی و کارکردهای سیاسی و مالی شهر...

  مشاهده بیشتر

شهرها:

گروه:

 • الحمرا که قسمتی از آن قصر و قسمتی از آن قلعه و قسمتی از آن باغ است در فلاتی مشرف به شهر گرانادا در جنوب...

  مشاهده بیشتر
 • آکیوداکت یا آبروی سگوویا یکی از آثار تاریخی اسپانیا از دوران روم باستان است که به بهترین شکل باقی مانده است. این آبرو یا آب...

  مشاهده بیشتر

شهرها:

درجه هتل:

قیمت ویزا: با هماهنگی کانتر مربوطه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *